![华硕 [办公学习] 华硕 A Bean 14 英特尔酷睿高性能轻薄办公学习笔记本电脑,星空银:AMD Ryzen R7-7730U/14 英寸/2.5K 16GB 512GB SSD,带适配器 - 銀色 - 查看 1](https://img.ltwebstatic.com/v4/j/spmp/2025/08/05/f3/1754383261c34cd31610c88b24a091f866c12b607d_thumbnail_900x.webp)
华硕 [办公学习] 华硕 A Bean 14 英特尔酷睿高性能轻薄办公学习笔记本电脑,星空银:AMD Ryzen R7-7730U/14 英寸/2.5K 16GB 512GB SSD,带适配器
SKU: se25092362516199855
Price and availability
NT$28,310
處理器
AMD Ryzen 7
內存容量
16GB
尺寸指南
抱歉,商品已售罄
了解更多
購物安全
安全支付
隱私保護
![华硕 [办公学习] 华硕 A Bean 14 英特尔酷睿高性能轻薄办公学习笔记本电脑,星空银:AMD Ryzen R7-7730U/14 英寸/2.5K 16GB 512GB SSD,带适配器 - 銀色 - 查看 1](https://img.ltwebstatic.com/v4/j/spmp/2025/08/05/f3/1754383261c34cd31610c88b24a091f866c12b607d_thumbnail_900x.webp)
AMD Ryzen 7
16GB
| Material | ABS |
| Features | Fast Charging |
| Condition | New |
| Additional installation costs | Refer to the product details page |
| Color | Silver |
| Brand | ASUS |
| Screen Size Range | 14" - 14.9" |
| Screen Size | 14.0" |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| CPU Brand | AMD |
| CPU Family | Ryzen 7 |
| CPU Generation | Other |
| GPU Brand | AMD |
| GPU Model | AMD Integrated |
| Wireless Communication Technology | Bluetooth |
| Operating System | Windows 11 |
| Laptop Type | Ultrathin Laptops |
| GPU Memory | 16GB |
| HDD Type | SSD |
| Memory Type | DDR4 |
| Screen Refresh Rate | 144Hz |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se25092362516199855 |
Brand Name: ASUS
Brand Page: https://www.shein.tw/Brands/ASUS-sc-0141749060.html
Quality: 5707591 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.