
HP 840 G6 95新二手筆記型電腦, i5-8 代處理器,8G運行內存,256G 固態, 14 英寸 FHD 防眩光IPS屏, 1.33kg輕薄機身,商務辦公高效適配,支持Type-c充電(不含電源適配器)
SKU: se260421214317347743133
Price and availability
NT$8,346
內存容量
256GB
處理器
Intel Core i5
尺寸指南
了解更多
購物安全
安全支付
隱私保護

256GB
Intel Core i5
電源接口:藍口帶針 介面規格:4.5×3.0mm 您可自行使用或購買惠普45W或60W的藍口4.5×3.0mm充電器充電或購買本店鋪設電源轉接器規格的產品,也可以使用支援(Power Delivery)協定65W 的 Type-C 充電器為電腦充電
| Material | ABS |
| Features | None |
| Condition | Used - Good |
| Additional installation costs | Not Applicable |
| Color | Silver |
| Brand | HP |
| Screen Size Range | 14" - 14.9" |
| Screen Size | 14.0" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| CPU Brand | Intel |
| CPU Family | Core i5 |
| CPU Generation | Other |
| GPU Brand | Intel |
| GPU Model | Intel Integrated |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
| Operating System | Windows 10 |
| Laptop Type | Ultrathin Laptops |
| GPU Memory | Shared Memory |
| HDD Type | SSD |
| Memory Type | DDR4 |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | No |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| Battery Type | UN 3481 |
| SKU | se260421214317347743133 |
Brand Name: HP
Brand Page: https://www.shein.tw/Brands/HP-sc-0141748535.html
Quality: 7943598 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.