
华为 Mate 70 Pro+ 5G 无锁版 | 枫叶红影像系统 | 卫星寻呼功能 | 高亮度钛玄武岩架构 | 第二代昆仑玻璃 | 鸿蒙 OS AI 智能体验 | 5700mAh 长续航电池
SKU: sw260303175459780193503
Price and availability
起價
NT$40,095
機身內存
16+1TB白色
16+1TB銀色
16+1TB黑色
16+512GB青色
16+1TB青色
了解更多
購物安全
安全支付
隱私保護

起價
16+1TB白色
16+1TB銀色
16+1TB黑色
16+512GB青色
16+1TB青色
| Color | Multicolor |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Huawei |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.9" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Harmony |
| Screen Type | OLED |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | Chinese Version |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | 120Hz |
| Cell Phone Resolution | 2800 x 1280 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 5700mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Qualcomm |
| CPU Model | Helio G80 |
| SKU | sw260303175459780193503 |
Brand Name: Huawei
Brand Page: https://www.shein.tw/Brands/Huawei-sc-014444418.html
Quality: 6340785 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.