
华为Mate 80 5G解锁版 | 第二代枫叶影像 | 麒麟9020芯片 | 6.75英寸LTPO护眼屏 | 5750mAh长续航电池 | 鸿蒙OS智能体验
SKU: sw260309112908174790386
Price and availability
起價
NT$32,886
機身內存
16+512GB黑色
16+512GB白色
12+512GB白色
12+512GB綠色
12+512GB黑色
16+512GB綠色
了解更多
購物安全
安全支付
隱私保護

起價
16+512GB黑色
16+512GB白色
12+512GB白色
12+512GB綠色
12+512GB黑色
16+512GB綠色
| Color | Multicolor |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Huawei |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.75" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Harmony |
| Screen Type | OLED |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | Chinese Version |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | 120Hz |
| Cell Phone Resolution | 2800 x 1280 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 5700mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Qualcomm |
| CPU Model | Dimensity 9000 |
| SKU | sw260309112908174790386 |
Brand Name: Huawei
Brand Page: https://www.shein.tw/Brands/Huawei-sc-014444418.html
Quality: 667200 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.