
华为 Nova 14 活力版 5G 无锁版 512GB/256GB | 双 5000 万像素超清影像 | 7.15mm 超薄轻巧机身 | 鸿蒙操作系统安全防欺诈 | 66W 超级快充 | 256GB 大容量存储智能手机
SKU: sw260228145499660412002
Price and availability
起價
NT$14,157
機身內存
256GB白色
512GB黑色
512GB藍色
512GB白色
256GB黑色
256GB藍色
了解更多
購物安全
安全支付
隱私保護

起價
256GB白色
512GB黑色
512GB藍色
512GB白色
256GB黑色
256GB藍色
| Color | Multicolor |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Huawei |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.7" |
| Wireless network technology | Wi-Fi 5 |
| Operating System | Harmony |
| Screen Type | OLED |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | Chinese Version |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | 120Hz |
| Cell Phone Resolution | 1080*2412 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 5500mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | JLQ |
| CPU Model | Dimensity 8050 |
| SKU | sw260228145499660412002 |
Brand Name: Huawei
Brand Page: https://www.shein.tw/Brands/Huawei-sc-014444418.html
Quality: 4583375 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.