
華為Pura 70 Pro 5G 無鎖版 | 超高速風馳閃拍 | 超聚光微距長焦 | 4800萬微距長焦鏡頭 | 鴻蒙智能體驗 | 5050mAh長續航 | 12+512GB旗艦
SKU: sw260310105142529041508
Price and availability
起價
NT$27,750
機身內存
512GB黑色
512GB白色
了解更多
購物安全
安全支付
隱私保護

起價
512GB黑色
512GB白色
| Color | Multicolor |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Huawei |
| Model | Huawei Pura 70 Pro |
| Network | 5G |
| Screen Size | 6.8" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Harmony |
| Screen Type | OLED |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | Chinese Version |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | 120Hz |
| Cell Phone Resolution | 2800 x 1260 |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Phone Battery Capacity | 5030mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Qualcomm |
| CPU Model | Snapdragon 8+Gen1 |
| SKU | sw260310105142529041508 |
Brand Name: Huawei
Brand Page: https://www.shein.tw/Brands/Huawei-sc-014444418.html
Quality: 3686310 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.